Doktorský studijní program Biomedicínská a klinická technika, obor Biomedicínská a klinická technika
Studenti přijatí ke studiu v roce 2010 a dříve studují podle původní akreditace ve tříletém doktorském studijním programu BMKT.
Studenti přijatí ke studiu od 1. 10. 2011 a později studují podle nové akreditace ve čtyřletém doktorském studijním programu BMKT.
Korespondenční adresa:
nám. Sítná 3105, 272 01 Kladno
Oznámení o konání obhajoby disertační práce Ing. Lucie Dubovské
Oznámení o konání obhajoby disertační práce Ing. Kateřiny Žambochové
Dokumenty a formuláře
-
Oborová rada
-
Předseda oborové rady
prof. Ing. Karel Roubík, Ph.D. FBMI ČVUT v Praze, přístrojová technika pro urgentní medicínu
Interní členové oborové rady
- Ing. Gleb Donin, Ph.D., FBMI ČVUT v Praze, Katedra biomedicínské techniky
- doc. RNDr. Ing. Marcel Jiřina, PhD., FIT ČVUT v Praze, informatika, modelování
- prof. Ing. Peter Kneppo, DrSc., FBMI ČVUT v Praze, elektromagnetické projevy biosystémů, měřící technika v medicíně, metrologie biologických systémů
- prof. Ing. Svatava Konvičková, CSc., FS ČVUT v Praze, biomechanika, biomateriály
- doc. Ing. Lenka Lhotská, CSc., FBMI ČVUT v Praze, pokročilé metody zpracování biomedicínských dat a signálů
- prof. MUDr. RNDr. Petr Maršálek, Ph.D., FEL ČVUT, 1. LF UK v Praze, neurovědy, fyziologie/patofyziologie smyslů, lékařská informatika
- prof. MUDr. Leoš Navrátil, CSc., MBA, dr.h.c., FBMI ČVUT v Praze, neinvazivní laseroterapie v klinických oborech
- doc. Vladimír Rogalewicz, CSc., FBMI ČVUT v Praze, biometrika, matematická statistika
- prof. MUDr. Jozef Rosina, Ph.D., MBA, FBMI ČVUT v Praze, lékařská biofyzika
- doc. Ing. Martin Rožánek, Ph.D., FBMI ČVUT v Praze, Katedra biomedicínské techniky
- prof. Ing. Jan Vrba, CSc., FEL ČVUT v Praze, lékařské aplikace mikrovlnné techniky
Externí členové oborové rady
- prof. MUDr. RNDr. Jiří Beneš, CSc., 1. LF UK V Praze, biofyzika
- Ing. Jaromír Cmíral, DrSc., CASRI, zdravotnická technika
- prof. MUDr. Valér Džupa, CSc., 3. LF UK v Praze, ortopedie
- prof. Ing. Marek Penhaker, Ph.D., VŠB Technická univerzita Ostrava, FEI, Katedra kybernetiky a biomedicínského inženýrství
-
Předměty
-
Úvodní informace k přehledu předmětů:
Všechny předměty jsou v rozsahu 2+0 / 5 kreditů.
U všech předmětů se předpokládá další samostudium (minimálně v rozsahu 0+2).
Všechny předměty jsou zakončeny zkouškou.Obligatorní oborový předmět Pokroky v biomedicínském inženýrství je povinný pro všechny studenty prezenční i kombinované formy doktorského studia. Tento předmět bude probíhat od akademického roku 2008/2009 a dále vždy v zimním semestru. Předmět bude probíhat kontaktní formou v prostorách FBMI v Kladně.
Všechny ostatní (volitelné) předměty budou probíhat kontaktní formou, pokud se na ně přihlásí alespoň 5 studentů; v opačném případě budou probíhat formou kontrolovaného samostudia (některé předměty zajišťované na externích pracovištích mohou mít toto pravidlo odlišné).
"V programu BMKT student zapisuje dva povinné předměty (Pokroky v biomedicínském inženýrství a Matematická statistika pro klinické hodnocení) a další předměty volí z nabídky povinně-volitelných předmětů programu BMKT, případně, se souhlasem školitele a oborové rady, z nabídky jiných doktorských předmětů na vysokých školách v ČR."
Posluchačům, kteří některý předmět absolvovali v rámci bakalářského nebo magisterského studia, se jeho absolvování neuznává a musí si v rámci doktorského studia vybrat jiné předměty.
OBLIGATORNÍ OBOROVÝ PŘEDMĚT
Pokroky v biomedicínském inženýrství 2018/19 - informace o předmětu
Pracoviště: 17110 – Katedra biomedicínské techniky
Garant: prof. Ing. Peter Kneppo, DrSc.Výuka předmětu Pokroky v biomedicínském inženýrství začíná:
8. 10. 2018 a poté vždy každé pondělí od 17:00 hod. do 18:40 hod., č.m. B-137Datum Název Přednášející 8.10 Rozvoj biomedicínského inženýrství prof. Kneppo 15.10. Současný stav a aktuální trendy v mikrovlnné diagnostice a terapii doc. Vrba 22.10. Biomechanika pletence ramenního kloubu a využití IMU senzorů prof. Daniel 29.10. Chytré nanostruktury pro biomedicínské aplikace prof. Fojtík 5.11. HTA – hodnocení zdravotnických technologií doc. Rogalewicz 12.11. Nové požadavky na výzkumné studie a publikace zahrnující klinický výzkum prof. Roubík 19.11. Optické metody pro diagnostiku v medicíně prof. Nesládek 26.11. Funkční zobrazování mozkové aktivity prof. Kučera 3.12. Aplikace laserových tenkých vrstev v lékařství na FBMI ČVUT prof. Jelínek 10.12. Možnosti využití mapování a modelování elektrického pole srdce v kardiologické diagnostice doc. Tyšler 17.12. Využití biotelemetrických systémů v medicíně dr. Smrčka 7.1.2019 Elektromagnetické záření a jeho využití v medicíně prof. Rosina 14.1.2019 Trendy v zobrazování magnetickou rezonancí doc. Rožánek VOLITELNÉ PŘEDMĚTY
Úplný seznam a podrobnější informace je možné najít na následujícím místě -Vyučované doktorské předměty
-
Státní doktorská zkouška
- Tématické okruhy ke státní doktorské zkoušce v dr. studijním programu - platnost od 6. 1. 2014
Přihláška k SDZ - program BMKTCílem státní doktorské zkoušky (SDZ) je ověření šíře a kvality znalostí doktoranda, jeho způsobilosti osvojovat si nové poznatky, hodnotit je a tvůrčím způsobem využívat ve vztahu ke zvolenému oboru doktorského studijního programu a tématu disertační práce. Součástí SDZ je i diskuse o problematice disertační práce. Podmínkou konání státní doktorské zkoušky je předchozí úspěšné absolvování studijního bloku. Státní doktorská zkouška se koná před zkušební komisí pro SDZ, kterou navrhuje předseda oborové rady BMKT po projednání v oborové radě ji jmenuje děkan FBMI. Zkušební komise je nejméně pětičlenná. Školitel a školitel-specialista nejsou členy komise. Nejméně dva členové ze zkušební komise nesmí být zaměstnanci ČVUT. Tematické okruhy SDZ vyhlašuje děkan FBMI po dohodě s předsedou oborové rady BMKT.