BĚH MÍRU KLADNO – LIDICE 2017

Užijte si s námi 17. června již pátý ročník sobotního běhu pro dobrou věc, udělejte něco pro své zdraví a vezměte s sebou i své známé a kamarády. Zúčastnit se může každý a náročnost trasy si zvolit podle svých možností.
Jsme rádi, že i tento rok se běhu zúčastní hendikepované děti ze ZŠ Korálek v doprovodu studentů Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Nově se také připojí i koloběžkáři z Kladna a okolí.
Po ukončení závodu s tichou vzpomínkou položíme kytici k památníku padlých obyvatel Lidic, abychom si jako každý rok připomněli strašlivou událost z 10. 6. 1942, kdy byla obec Lidice vyhlazena nacisty.
Máme pro vás připravený i bohatý doprovodný program v cíli u památníku Lidice.
Pozvali jsme české sportovce, umělce a jiné veřejně známé osobnosti, které zakončí závod autogramiádou. Účast přislíbila například herečka Bára Štěpánová nebo sportovní redaktor Petr Vichnar.
Návštěvníci si budou moci vyzkoušet služby budoucích fyzioterapeutů/tek, prohlédnout fakultní sanitku nebo si nechat změřit cukr v krvi. Děti se mohou zúčastnit soutěže Malý záchranář a vyfotografovat se s maskotem ČVUT.
V cíli nebude chybět občerstvení.

BLIŽŠÍ INFORMACE
Termín akce: 17. června 2017
Registrace: od 9:30 na startu, nebo e-mailem: kladnolidice2017@seznam.cz
SMS na telefon: 602 305 225 (s uvedením plného jména a data narození)
Start: 10:30 u gymnázia nám. Edvarda Beneše, Kladno. Zde dostanete startovní čísla.
Cíl: Památník Lidice
Trasa: město Kladno – lesopark – Hřebeč – Lidice, 8,5 km, živcový povrch a zpevněná lesní cesta, úsek dlažebních kostek, mírné převýšení
Startovné: dobrovolné, ve prospěch hendikepovaných dětí
Ceny: 1. - 3. místa obou kategorií (m/ž) budou finančně odměněna, rovněž tak nejstarší a nejmladší účastníci. Hendikepované děti obdrží pamětní medaili „Lidice“.
Informace a podmínky běhu: Délka celé trasy je 8,5 km. Zahřejete se manifestačním proběhnutím městem Kladno a lesoparkem. Poté postupně odstartujeme všechny kategorie na Hřebečské křižovatce na 4. km.
Jako první poběží děti ze základní školy „Korálek“ z obce Hřebeč v doprovodu svých rodičů, pedagogů a studentů, potom vystartují koloběžkáři z Kladna a okolí a nakonec vyběhnou ostatní závodníci.

Běh míru organizuje Krajská rada seniorů Středočeského kraje, Fakultní klub BION a Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT. Záštitu nad akcí převzal děkan Fakulty biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze.
Na jeho zajištění se podílejí: památník Lidice, magistrát města Kladno, obec Lidice, obec Hřebeč, rádio Relax, Kladenský deník, gymnázium E. Beneše, střední hotelová škola Kladno, sportovní gymnázium Kladno aj.
Spolufinancuje: ČVUT Fakulta biomedicínského inženýrství a Středočeský kraj